Menu
Zavřít

Investiční fond WCA je v konkursu

Více informací

Soud poslal WCA International do konkursu. Co radí poškozeným klientům advokáti Michal Žižlavský a Petr Veselý z kanceláře ZIZLAVSKY, která zastupuje stovky poškozených klientů a vytváří silnou věřitelskou skupinu pro ochranu jejich zájmů?

Přečtěte si ⤵️

Co mám dělat, když jsem poškozeným klientem WCA a chci zpět své peníze?

Musíte přihlásit svou pohledávku u insolvenčního soudu a vykonávat svá práva v insolvenčním řízení.

Je na to ještě čas? Běží nějaká lhůta? 

Času už moc není. Běží propadná lhůta pro přihlášení pohledávky, která skončí v druhé půli dubna 2023. Kdo ji zmešká, nic nedostane.

Na co si dát pozor?

Ačkoli se přihláška pohledávky podává na formuláři, důležitý je její obsah. Vždy je potřebné vyhodnotit konkrétní podklady a posoudit, co přesně a jak se má přihlásit.

O co jde u WCA International? 

Například o to, zda je smlouva s WCA platná. Pak jde o to, jestli se má ve vašem případě přihlásit pohledávka včetně zhodnocení nebo naopak po případném znehodnocení investic, ke kterému mělo dojít podle Matouše Poláka 5.7.2022. A také je tu otázka úroků z prodlení. Zda je přihlásit, od kdy a v jaké výši.

Co konkrétně děláte pro své klienty?

Komunikujeme aktivně s insolvenčním správcem. Zjišťujeme jeho předběžný názor, jak se bude k přihlášeným pohledávkám stavět. Zohledňujeme to ve svém postupu. Přihlášku pohledávky našim  klientům správně naformulujeme, doložíme důkazy a včas ji podáme u soudu. Zastupujeme stovky klientů. Máme do problematiky WCA poměrně dobrý vhled.

Máte nějaké informace o trestním řízení?

Policie vede rozsáhlé prověřování. Nahlédli jsme do spisu a vyhodnocujeme získané informace. Trestní stíhání nebylo dosud zahájeno. Když zahájeno bude, čekáme, že stejně jako v podobných případech, budou věřitelé moci svá práva vykonávat jen prostřednictvím společných zmocněnců. Těch může být maximálně 6. Jsme již společným zmocněncem v podobné kauze Growing Way. Vzhledem k počtu zastupovaných klientů a silnému mandátu očekáváme, že budeme zvoleni jako jedni ze společných zmocněnců také ve WCA. Klienti, které zastupujeme v insolvenčním řízení tak nebudou muset hledat pro trestní řízení jiného zmocněnce.

Jak mohou poškození věřitelé WCA aktivně vykonávat svá práva v insolvenčním řízení, aby dostali své peníze zpět? 

Jednotlivý věřitel toho moc nezmůže. Můžete se ale připojit k věřitelské skupině, která hájí společně své zájmy.

Jak silná je věřitelská skupina, kterou zastupujete. Můžeme se k ní připojit?  

Zastupujeme stovky poškozených klientů WCA a vytváříme silnou věřitelskou skupinu pro ochranu jejich zájmů. Zastupujeme také 2 členy z celkem 5-ti členného prozatímního věřitelského výboru, který jmenoval soud. Vykonáváme funkci předsedy věřitelského výboru. Kapacity na zastupování dalších klientů ještě máme, ale hrozí, že budou brzy vyčerpány a nebudeme již moci další klienty přijímat.

Pokud máte zájem o přihlášení pohledávky a zastoupení naší kanceláří, spojte se s námi co nejdříve.

    Kontaktujte nás

    Tým, který má na starosti tuto kauzu, Vám rád poskytne veškeré aktuální informace.