Více informací
Zpět na media
18.12.2015

Druhý ročník Vánočního poháru české a slovenské advokacie

V posledním listopadovém týdnu se v pražských Benicích uskutečnil druhý ročník tenisového turnaje O Vánoční pohár české a slovenské advokacie. Záštitu nad turnajem převzali předseda České advokátní komory JUDr. Martin Vychopeň a předseda Slovenské advokátní komory JUDr. Lubomír Hrežďovič. O organizaci se postarala advokátní kancelář ŽIŽLAVSKÝ. Tenisový turnaj slavnostně zahájil JUDr. Petr Meduna, představitel pražského regionálního střediska ČAK, Mgr. Viktória Hellenbart, místopředsedkyně SAK, JUDr. Michal Žižlavský, člen představenstva ČAK a organizátor turnaje a Mgr. Robert Němec, LL.M., místopředseda ČAK (Obr. 1). Akce se zúčastnilo čtyřicet šest hráčů zejména z řad českých a slovenských advokátů. Na snímcích jsou při hře zachyceni JUDr. Martina Šourková (Obr. 2), JUDr. Evžen Zörkler (Obr. 3), JUDr. René Kurka (Obr. 4), JUDr. Michal Žižlavský (Obr. 5), Mgr. Robert Němec (Obr. 6), JUDr. Ivan Juřena (Obr. 7), JUDr. Filip Ehrenberger (Obr. 8), Mgr. Karel Jandus (Obr. 9) a Mgr. Jan Harrer (obr. 10). Hostem letošního ročníku byl tenisový profesionál Bohdan Ulihrach, bývalý 22. hráč světa a daviscupový reprezentant České republiky (Obr. 11), se kterým si vylosovaní hráči zahráli exhibiční čtyřhru. Po prvním hracím dni odstartovala společenskou část akce degustace vín od společnosti M. Král & spol, s.r.o. Večeři zahájil svým projevem předseda SAK JUDr. Lubomír Hrežďovič (Obr. 15) a poté večer pokračoval za doprovodu pianisty Václava Tobrmana. Druhý hrací den odstartoval semifinálovými zápasy a vyvrcholil závěrečným finále. Bronzovou medaili v kategorii „Zlatá skupina“ získaly dvojice Jaroslav Brož a David Šupej z advokátní kanceláře BROŽ VALA a Martin Bartoš z EGAPu s Janem Portem. Druhé místo obsadil tým složený z Filipa Ehrenbergera a Roberta Jehneho z advokátní kanceláře Jehne, Vodák a partneři. Zlaté medaile si letos odnesli hráči Jan Harrer a Robin Štork z Deloitte Advisory s.r.o. (partner turnaje). V kategorii „Platinová skupina“ získaly medaile tyto dvojice: bronzové medaile vybojovali advokáti Petr Meduna a Marian Heres a Michal Žižlavský a Ivan Juřena. Stříbrnou pozici obsadili Martin Kofroň a Viktor Dušek z KPMG (partner turnaje) a zlatá medaile v letošním ročníku patří advokátům Petrovi Matouškovi a Evženovi Zörklerovi. Vítězům letošního ročníku tenisového turnaje (Obr. 16) gratulujeme a těšíme se na příští ročník, který proběhne na přelomu listopadu a prosince 2016.