Menu
Zavřít

Služby

Více informací
Poradenství

Podat nebo nepodat insolvenční návrh? Zachovat provoz podniku nebo rychle zpenežit aktiva? Prodat pohledávku nebo ji využít k prosazení zájmů v insolvenčním řízení? Rozhodování je někdy stejně těžké, jako když hledáte cestu z temného lesa. Můžete být u jeho kraje, jdete-li ale špatným směrem, ven se nedostanete.

Máme zkušenosti ze stovek případů insolvence a restrukturalizace. Síla praxe působí jako kompas. Zorientujeme vás v nepřehledné situaci. Přijďte včas a zvládneme spolu složité případy insolvence a restrukturalizace.

Čím se odlišujeme

1. Síla praxe Působíme na trhu déle než čtvrt století, od počátku obnovení úpadkového práva v České republice. Čím déle se věnujeme řešení podnikové insolvence, tím více možností řešení vidíme a tím přesněji odhadneme, co se stane.
2. Advocatus diaboli Působíme nejen jako advokáti, ale také jako insolvenční správci. Dokážeme se podívat na situaci z druhé strany. Poskytujeme nezkreslený pohled a pragmatickou oponenturu. Pomůžeme vám nalézt optimální řešení.
3. Specializace Jsme specialisté - IKEM mezi rodinnými lékaři a poliklinikami. Působíme ve všech sektorech. Řešíme naléhavé i chronické případy podnikové insolvence. Spolupracujeme s podnikovými právníky a navazujeme na práci dlouhodobých poradců.
Zastupování

Existují jednoduché hry a náročnější super hry. Insolvenční řízení je super hra s mnoha hráči, přísnými pravidly a propadnými lhůtami. Nedá se učit za pochodu. Čas zde běží rychleji. Síla pozice v řízení, způsob řešení úpadku i samotný výsledek, to vše závisí na tom, co se komu podaří prosadit v jednotlivých přesně daných fázích procesu.

Již déle než čtvrt století se zaměřujeme na soudní proces insolvenčního řízení. Dokážeme vám účinně pomoci. Dlouhodobě se zaměřujeme na zastupování v insolvenčním řízení před soudy všech stupňů i ve všech souvisejících sporech.

Čím se odlišujeme

1. Zkušenost Potřebujete řešit problém? Chcete studovat příručky boxu nebo mít v týmu Michaela Tysona? Insolvence je super hra s přesnými pravidly. Hráli jsme tu hru stokrát. Situace se opakují a my víme, jak na ně reagovat. Využíváme ve váš prospěch zkušeností z mnoha set insolvenčních řízení.
2. Znalost detailu Známe praxi jednotlivých soudů, ale i konkrétních soudců a insolvenčních správců. Vnímáme detaily, které předurčují úspěch anebo neúspěch zvolené strategie. Dokážeme efektivně prosadit váš zájem v řízení.
3. Cap Víme, že chcete mít své náklady pod kontrolou. Nabízíme vám realistický cap pro standardní případy insolvence a restrukturalizace.
Reorganizace

Krize je příležitost ke změně. Včas provedená soudní reorganizace omezí rizika jednajících osob, zvýší míru uspokojení pohledávek věřitelů, očistí podnik od starých dluhů a vytvoří příležitost pro vstup nového kapitálu. Pro soudní reorganizace platí jiná pravidla než pro běžné M&A transakce. Jde o formalizovaný soudní proces. Zajistíme vám kvalifikovanou přípravu na proces reorganizace a pomůžeme dosáhnout vašich cílů.

Pracujeme pro majitele korporací, vrcholové manažery, významné věřitele nebo strategické investory.

Čím se odlišujeme

1. Unikátní praxe Máme třetinový podíl na trhu a unikátní praktické zkušenosti se soudními reorganizacemi řady velkých podniků - viz reference.
2. Cílové vidění Se znalostí soudní praxe připravíme detailní plán reorganizace a vyjednáme jeho podmínky s relevantními účastníky a insolvenčním správcem. Připravíme vše potřebné pro schválení reorganizačního plánu soudem a zajistíme jeho realizaci.
3. Zvláštní povolení Kromě právních služeb poskytujme také služby insolvenčních správců. Patříme do elitního klubu správců se zvláštním povolením, kteří jsou oprávněni řešit úpadek velkých korporací a finančních institucí a provádět soudní reorganizace.
Spolupráce

Využijte vzájemně výhodné spolupráce! Nabízíme specializované expertízy a doplnění vašeho týmu o poradce pro insolvenční proces a reorganizace, se kterými máme unikátní praktické zkušenosti – viz reference. Zastupujeme v insolvenčních řízeních a souvisejících sporech o pohledávky, majetek nebo náhradu škody. Poskytujeme podporu při transakcích v insolvenčním řízení, při výběru nebo změně insolvenčního správce a zejména pak služby insolvenčních správců se zvláštním povolením, které zákon vyžaduje pro reorganizace.

Ctíme váš vztah s klientem. Omezujeme svou činnost na dohodnutou dílčí službu anebo substituční mandát našich advokátů.

Kontaktujte nás

Ozvěte se nám se svým problémem a něco vymyslíme.

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Další informace V pořádku